Māci un mācies latviešu valodu

Latviešiem, kam ārzemēs piedzimuši bērni ne vienmēr izdodas viņiem iemācīt latviešu valodu. Šeit mēs nerunāsim par iemesliem, kādēļ tas tā ir noticis, bet aplūkosim iespējas, kā ar angļu valodas zināšanām apgūt latviešu valodu ātrāk un vieglāk.

Mācību materiāli latviešu valodas apguvei – bērniem un pieaugušajiem

Pedagogi, vecāki, pētnieki, speciālisti, ārzemju latvieši ir pielikuši roku, lai izveidotu daudzveidīgus mācību un metodiskos materiālus, kas palīdzēs apgūt latviešu valodu.

Mācību materiāli ir sadalīti pa vecuma posmiem – pirmsskolai, sākumskolai, pamatskolai, vidusskolai. Atsevišķas sadaļa ir vecākiem, pieaugušajiem, skolotājiem, diasporas pārstāvjiem, reemigrantiem un imigrantiem. Atrast vajadzīgo atbalstu ir iespējams atrast neatkarīgi no jūsu dzīves situācijas vai īpašajiem apstākļiem.

Atrast visus materiālus iespējams Valsts valodas aģentūras izveidotajā mājaslapā Māci un mācies. Ja vēlaties stiprināt latviešu valodas lietošanu ikdienā audio formātā, klausieties Latvijas radio. Tie, kas dod priekšroku video saturam latviski ir divas izvēles. Bērniem – sabiedrisko mediju portāla veidotā Bērnistaba vai portāls Replay. Arī Youtube var atrast daudz noderīgu informāciju un saturu latviski, bet vēlamies izmantot vietnes vai resursus, kur nav iespējams viegli pārlēkt uz citām valodām.

Mācīšanās prasa koncentrāciju un izturību. Ir labi, ja nav šķēršļi, kas to novērš. Jums izdosies!