Laikapstākļi Latvijā

Laikapstākļi mūs iepriekšējās vasarās ir lutinājuši. Bija saule, lietus, vējš. Zemnieki varēja novākt graudu un rapšu rekordražas, laucinieki varēja lasīt mellenes un gūt papildus ienākumus. Covid-19 izplatības apstākļos tikai retais apzinājās, ka atrašanās svaigā gaisā, sevišķi saulainās dienās ir viens no labākajiem veidiem kā spēcināt imunitāti un stiprināt savas aizsarg-spējas pret dažādiem vīrusiem. Fiziskās un sportiskās aktivitātes vajadzētu īstenot ne tikai vasarā – atvaļinājumu periodā, bet arī rudenī un ziemā, kad gaisa temperatūra noslīd zemāk par mūsu komforta temperatūra.

2023. gada vasara turpretim iezīmējas, kā visu laiku karstākā un sausākā meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Ilgtermiņa laika ziņu meteo prognoze mājaslapā laikaprognoze.lv liecina, ka 2020. gada otrajā pusē laikapstākļi būtiski neatšķīrās s no 2019. gada sezonas. Rudens būs mērens, taču samērā lietains, savukārt ziema būs salīdzinoši silta, ar maz sniegu. Brīžiem iespējama temperatūras noslīdēšana līdz -15 un pat -20 grādiem zem nulles, kas kailsala apstākļos var radīt problēmas ziemāju sējumiem un nākamā gada rudzu ražai. Diemžēl vai par laimi kailsals nebūs ilgstošs, kas nodrošinās, ka arī 2021. gadā varēsim pļavās un krūmājos sastapt ērces un citus kukaiņus.

Laika prognoze mēnesim

Sākoties skolas gaitām, lielākajā daļā Latvijas teritorijas nokrišņi nav gaidāmi. Izņēmums ir Zemgale, kur iespējams lietus un spēcīgs negaiss. Gaisa temperatūra dienā iesils līdz +14 līdz +16 grādiem pēc Celsija. Saule mīsies ar mākoņiem, bet par vēju nebūs jāuztraucas.

Turpmājās dienās gaidāma temperatūras samazināšanās, bet mēneša beigās laikapstākļi var uzlaboties un biežāk pamanīsim sauli. Gaisa temperatūra atsevišķās dienās paaugstināsies pat līdz +20 grādiem pēc Celsija, kas ir salīdzinoši netipisks, taču ne rets gadījums šim gada laikam.

Dārza darbu cienītājiem vēl būs laiks padarīt nepabeigtos darbus un pārūpēties, lai dārzu sagatavotu 2021. gada sezonai. Aizmāršīgākie varēs paspēt novākt šī gada ražu un jau sākt plānot nākamgad veicamos darbus. Kopumā laikapstākļi Latvijā būs aptuveni tādi paši kā 2020. gadā, kas iepriecina visus, izņemot tos, kas gaida aukstas un sniegotas ziemas, jo tās mēs varam arī neredzēt. Tāpat kā iepriekš lielākie cietēji šādos apstākļos būs slēpošanas kalnu uzturētāji, kuriem būs jāsamierinās ar tukšo sezonu.

Detalizētu laika prognozi plašākam periodam varat meklēt arī Global Forecast System mājaslapā.